Zázračný pramen Mariánka?

Na jaře tohoto roku vytryskl ve Skocích za kostelem vydatný a velmi neobvyklý pramen. Podle některých mělo jít o kdysi známou a mnoha pověstmi opředenou Mariánku, v minulosti prý ztracený zázračný skokovský mariánský pramen.

Pramen se měl ztratit po úpadku poutního místa v důsledku reforem císaře Josefa II. Po tom, co Skoky zažily v minulých letech a po té, co se objevila nová naděje na jejich vzkříšení a do Skoků se byť jen zatím v kopii vrátila "panenka skákavá", je vytrysknutí pramene více než symbolické. Jako by nám kdosi chtěl něco sdělit, Matka Země či Bůh? Je to Boží znamení a dar?

Pramen vytryskl v cestě po níž šlapeme a jezdíme, symbolizuje snad minulý stav Skoků, kdy toto pozoruhodné a mystické místo a jeho kulturní odkaz byly stejně jako pramen zašlapány do země. Záhadný pramen vydává téměř 1 litr křišťálově čisté vody za sekundu, navíc je nasycený plyny, což je zvláštní, neboť v těchto místech není výskyt minerálních pramenů běžný. Pramen navíc leží v linii, kde působí mimořádně silná kladná zemská energie.

Kolem pramene se krajem začínají šířit první zvěsti o jeho podivuhodné zázračné moci...

Záhadu Mariánky však nakonec rozluštili vodaři, kteří v místě zjistili poruchu na vodovodním řadu do Podbořan. Po opravě poškozeného potrubí se voda ztratila a jarní záhada tak byla vyřešena. Nicméně o kus dál vyvěrá jiný pramen, ši spíše pramének. Takže kdo ví.

 

Zdroj: skoky.eu

 

 
Sponzoři

logo MŽP

logo ČSOP

Loga Karlovarského kraje a Živého kraje