Naučná stezka 17. Abertamských zastavení

Netradiční stezka, která Vás provede městem Abertamy a nejbližším okolím stopami místního rodáka Alexandra Wüsta.

Cestou projdete nejzajímavější místa Abertam, kde se na informačních tabulích můžete seznámit s historkami a pověstmi z 19. a počátku 20. století. Dozvíte se o dolování stříbra, o vztahu horníků k ostatním řemeslníkům. Pověsti o rytířích ze Skal jsou doplněny spoustou zajímavostí týkajících se zdejších mlýnů, které v těchto klimatických podmínkách nemají prakticky opodstatnění. Další informační tabule Vám napoví, jak to bylo s rukavičkářstvím v Abertamech nebo jak zdejší osvícený farář učil žáky tělocviku v době kdy to nebylo běžné.

Jsou zde i faktologické údaje, které popisují chování vojska v roce 1866 a v neposlední řadě je zde základní informace o Alexandru Wüstovi, který nejprve produkoval speciální abertamskou limonádu a následně měl fotografickou školu, díky niž se podařilo zachovat množství fotografií města a okolí.

Realizace stezky byla inspirována jeho knihou "Dvacet pět veselých historek z Abertam", která humornou formou seznamuje s životem lidí i pověstmi z Abertam.

Jednotlivé tabule jsou oživeny nápaditými kresbami významného kreslíře pana Pavla Raka, dobovými i současnými fotografiemi.

Délka stezky: 7 km

Orientace: lehká

Obtížnost: střední

Doba absolvování: cca 2 hodiny

 

 
Sponzoři

logo MŽP

logo ČSOP

Loga Karlovarského kraje a Živého kraje